CFPhysics tuumiklabori meeskonna esmased koostööd ettevõtetega algasid 2009. aastal õhu liikumise dünaamika ning soojustranspordi alaste analüüsidega. Järgnevatel aastatel tehti ettevõtetele järjest keerulisemaid arvutusi kaasates teadustöös omandatuid meetodeid ja laiendades meeskonna teadmiste baasi. 2013 aastal lisandus CFPhysics meeskonna koostöö Euroopa Tuumauuringute Keskusega (CERN) materjalide mehaaniliste, termiliste ja elektriliste vastete simulatsioonidega. Kandvaks on olnud materjalide purunemispiiride, -tingimuste ja -mehhanismide leidmine.
Meeskonna oluliseks tegevussuunaks ja motivaatoriks on olnud vastavate uudsete simulatsioonimetoodikate arendamine ja praktiline kasutuselevõtt. Paljud CERNi tegevused, nagu näiteks materjalide ja süsteemide mehaaniline käitumine, soojustasakaalu probleemid või suured mittelineaarsed multifüüsika ülesanded, on leidnud lahendust ka teistes tehtud inseneritöödes, nt isegi moodulmajade disainis.
Alates aastast 2022 tegutseb CFPhysics avalikult ja aktiivselt just mittelineaarsete multifüüsika analüüside pakkumisega. Tuumikmeeskonna kompetentsidesse kuuluvad:
- tahkiste mehaanika;
- vedelike ja gaaside dünaamika;
- soojus- ja massi transport gaasides, vedelikes ja tahkistes (hõlmab ka keemilisi ühendid ja niiskust);
- elektrokeemilised süsteemid (nt Li akud, superkondensaatorid), akustika, elektromagnetism ning erinevad optimeerimisülesanded.
Enamused nendest nähtustest saab ka omavahel kombineerida reaalsust lähedaselt jäljendavaks multifüüsika simulatsiooniks.