Tiimi liikmed

Tiimi liikmed

Veronika Zadin

Prof. Veronika Zadin on materjalitehnoloogia professor TÜ tehnoloogiainstituudis. Tal on doktorikraad insenerifüüsika valdkonnas, väitekirjaga mikroakude modelleerimisest.

Lisaks aktiivsele  teadustööle on Veronika põhikontakt TÜ ja CERNi vahelise koostöö koordinaatorina ning töötab simulatsiooniinsenerina Milrem Robotics ettevõttes.

Tema spetsialiteedis on mittelineaarne mehhaanika, soojuse- ja massi transport, vedelike dünaamika (CDF), laengute transport ning metallide ja elektrivälja interaktsioonid.

Veronikal on rohkem kui 10-aastane kogemus COMSOL Multiphysics tarkvaraga.


Tiimi liikmed

Tauno Tiirats

Tauno Tiirats, PhD, on multiskaala simulatsioonide teadur TÜ tehnoloogiainstituudis. Tal on doktorikraad tahkiste, materjalide ja pindade mehhaanikas ning magistrikraad arvutuslikus mehhaanikas.

Tauno on spetsialiseerinud arvutuslikule mehhaanikale ja numbrilistele meetoditele, süviti just lõplike elementide meetodile. Tema uurimistöö on olnud seotud multiskaala füüsika modelleerimise, numbriliste meetodite arenduse, mittelineaarse tahkiste mehhaanika, väsimusanalüüside, õhukeste filmide, kontakti ja triboloogiaga.

Taunol on rahvusvaheline R&D kogemus tööstuses (Vallourec Group, EDF (Électricité de France)  ning Euroopa tuumauuringute Keskus (CERN).


Tiimi liikmed

Siim Pikker

Siim Pikker, PhD on mikro- ja nanooptika kaasprofessor TÜ füüsika instituudis. Tal on doktorikraad füüsikas ning on spetsialiseerunud mikro – ja nanooptiliste süsteemide arendamisele, disainimisele, modelleerimisele, valmistamisele ja nende süsteemide iseloomustamisele.

Siimul on pikaajaline kogemus elektromagnetlainete ja aine vastasmõjude numbriliste simulatsioonidega ning ta on spetsialiseerunud valguse interaktsioonidele materjalidega ja struktuuridega. Varasemalt on ta olnud tegelenud plasmonsüsteemide, optiliste lõksude, parandatud omadustega fotogalvaaniliste süsteemide, kiraalsete plasmonosakeste, muudetavate optiliste omadustega planaarsete süsteemide simuleerimisega.

Siim on lisaks 2 aastat töötanud tehnoloogiasiirde eksperdina TÜ-s ja on kogenud teadlaste ja erafirmade vahelise suhtluse  koordineerimises.  


Tiimi liikmed

Andreas Kyritsakis

Andreas Kyritsakis, PhD, on äärmuslike keskkondade materjalitehnoloogia kaasprofessor TÜ tehnoloogiainstituudis. Ta on hariduselt doktorikraadiga elektri- ja arvutitehnika insener.

Andrease peamisteks uurimisvaldkondadeks on arvutuslik elektronide emissiooni ja nanomaterjalide käitumise modelleerimine kõrge elektrivälja tingimustes. Simulatsioonispetsialistina keskendub ta peamiselt multiskaala nanomaterjalide modelleerimisele.

Andreas on ka lisaks ERA Chairi MATTER teadustegevuste juht.


Tiimi liikmed

Taavi Repän

Taavi Repän, PhD, on arvutusliku fotoonika kaasprofessor.

Ta on nano-optikaga tegelenud juba bakalaureuseõpingutest saadik, praeguseks on Taavi sel teemal kaitsenud ka Taani Tehnikaülikoolis doktoritöö. Suurt rolli oma töös on omanid optiliste struktuuride simulatsioonid COMSOLis.

Tehtud tööde all võib ära märkida päikesepaneelide neelduvuse arvutused, õhukeste kullakilede morfoloogia muutus laseriga kuumutamisel ning teravikul paikneva üksiku molekuli kiirguse arvutamine.

Publikatsioonid

Meeskonna oskustega seotud väike valik teaduspublikatsioonidest.